Мнучин: На хоризонтот, нема рецесија

8 копии

САД доби зелено светло да воведат царини од милијарди евра за производи со потекло од ЕУ како одговор на нелегалните субвенции од европските влади на гигантот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

САД го одложуваат планираното зголемување на царините за увозни стоки од Кина вредни 250 милијарди долари за 15 октомври. Тоа го објави на Твитер претседателот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Производите вклучуваат масло за подмачкување, лекови за рак и некои растворувачи, се вели во соопштението на кинеското Министерство за финансии. Одлуката за ...
| | веќе видена | слични

До денес, Кина контролира околу 85% од глобалната испорака на т.н „технолошки метали“, т.е оние метали кои се потребни за производство на паметни телефони, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 490 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мнучин: На хоризонтот, нема рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: