(Видео) Васев: Со ребалансот се крати од иднината на државата, за сметка на непродуктивни трошења


Зоран Заев и Нина Ангеловска со ребалансот на буџет упатија јасна порака до граѓаните дека не сакаат развој. Поважна им е личната комоција и уживањето со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Младите се срамат од СДСМ и Зоран Заев. Младите секојдневно во полни автобуси ја напуштаат Македонија заради погубните политики на Заев и кликата околу него. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Зоран Заев наредува, Нина Ангеловска спроведува. Новата министерка за финансии, Нина Ангеловска во вторник ќе потпише ново задолжување, по нарачка на Зоран ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Младите се срамат од Заев и малата тесна клика која го брани. Зоран Заев е синоним на антиевропски вредности. Нема аспект од општеството кое власта на Заев не ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија. Македонската економија со оваа неспособна власт го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– реакција на изјава на Горан Сугарески Владата работи на проектите на ВМРО-ДПМНЕ во инфраструктурата, но во многу бавно темпо. Експресниот пат Штип – Радовиш ...
| | веќе видена | слични

Младите се срамат од Заев и малата тесна клика која го брани, изјави на денешната прес конференција Јован Јаулески, претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ - Зоран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неспособната Влада на СДСМ нема капацитет да испорача повисоки плати! За разлика од период 2006-2016 година кога во време на владеење на ВМРО-ДПМНЕ просечната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 238 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Васев: Со ребалансот се крати од иднината на државата, за сметка на непродуктивни трошења

Од:
До кого (е-маил):
Порака: