Тетовската болница демантира дека имало напад од страна на лекар врз пациент


Од хируршкото одделение при Клиничка болница Тетово демантираат дека се случил напад од страна на лекар врз пациент. Според нивните тврдења немало физички ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.М.(31) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на својот фејсбук профил излезе со јавно соопштение во кое тврдат дека Лекарската комора на Македонија сака да ...
| | веќе видена | слични

По последните немили настани и нападите кон здравствените работници, министерката за правда, Рената Дескоска денеска порача дека медицинските лица не смеат да ...
| | веќе видена | слични

Годинава 15 напади врз лекари се регистрирани во Лекарската комора. Но, претставниците на фелата велат дека бројката на тепани доктори е многу поголема зошто ...
| | веќе видена | слични

Насилството не е решение на проблемите, апелираме лекарите да имаат трпение за своите пациенти, но и граѓаните да знаат дека напад врз лекар е недозволиво и ...
| | веќе видена | слични

Ќе биде обезбедено професионално обезбедување за најкритичните болници, како што се Ургентниот центар, Клиниките за кардиологија и Токсикологија и за старата ...
| | веќе видена | слични

Како што порача Дескоска, напад врз здравствен работник е исто како да нападнете полицаец и предвидена е казна од една до 10 години за физички напад.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 237 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 497 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовската болница демантира дека имало напад од страна на лекар врз пациент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: