Татко и 2- годишната ќерка загинаа на автопат во Хрватска: Семејството завиено во тага, мајката одбива да зборува


Во тешка несреќа која се случила вчера на автопат во Хрватска, каде автомобил со германски регистарски таблици излетал од патот и се запалил, а на лице место ...
| | веќе видена | слични

73-годишниот Петар Живановиќ од село Свилеува, Србија, е осомничн дека со ловечка пушка ја убил невенчаната сопруга, 42-годишната Сања Јанковиќ поради ...
| | веќе видена | слични

Со истрели од ловечка пушка Петар Ж. (73) од Свилеува, Србија во неделата наутро ја усмртил Сања Јанковиќ (42) од Ваљево. Убиството се случило околу 8 часот во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската полиција убила 25-годишен Полјак кој пребегал во Германија, откако во својата земја неодамна убил девојка. Мажот бил убиен во средата попладне кога ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Три лица се убиени, а едно било потешко по повредено во семејна куќа во Додрехт, недалеку од Ротердам, пренесуваат холандските медиуми. Холандски Телеграф, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Татко и 2- годишната ќерка загинаа на автопат во Хрватска: Семејството завиено во тага, мајката одбива да зборува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: