Братот е НБА ѕвезда , а сестрата ограбила и убила старица за 1 000 долари (ВИДЕО)


4 копии

Брачната двојка Роберт и Тифани Вилијамс од Харизбург, во американската држава Пенсилванија, обвинети се за кражба откако потрошиле повеќе десетици илјади ...
| | веќе видена | слични

Брачен пар од Пенсилванија бил пријатно изненаден кога на нивната сметка по грешка биле префрлени 120 000 долари. Роберт и Тифани Вилијамс не помислиле на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Банка погрешно им уплатила 120.000 долари на сметката на брачен пар од Пенсилванија, кои сите пари ги потрошиле. Според полицијата, тие си купувале теренско ...
| | веќе видена | слични

Пар од Пенсилванија заработил тужба за кражба, откако потрошил илјада долари кои банката по грешка ги префрлила на нивна сметка, пренесува ББЦ. Роберт (36) и ...
| | веќе видена | слични

Роберт и Тифани Вилијамс од Пенсилванија на 31. јуни по грешка на банкарската службеничка на сметката добиле 120 000 долари. Наместо да се јават во банката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сестрата на познатата НБА ѕвезда, Кави Леонард е приведена поради учество во грабеж во кој е убиена 84 – годишна старица . 28- годишниот кошаркар на Клиперс ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 136 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 224 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Братот е НБА ѕвезда , а сестрата ограбила и убила старица за 1 000 долари (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: