Во текот на оваа седмица времето во Охрид ќе биде сончево и пријатно. Дневната температура ќе биде до 24 до 26 степени, а минималната од 12 до 14 степени. ...
| | веќе видена | слични

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Поради високите температури долж Повардарието ќе биде активиран жолт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промената која што веќе ја најавивме и ќе се случи уште во среда доцна навечер и во текот на ноќта кон четврток, а особено во четврток, ќе донесе значителен на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Охрид, 16. септември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно сончево и топло со слаб променлив ветер. Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до ...
| | веќе видена | слични
23 копии
13 копии
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 136 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 224 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончева седмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: