Доживотно садење

Горат Сибир, Амазон и Африка, но гори и Скопска Црна Гора, оваа година е најтоплата во модерната историја на човештвото. Главен проблем на сите развиени земји ...
| | веќе видена | слични

Фотографиите од пожарите во Амазонија ја обединија јавноста, која беше во шок и тага. Научниците неколку пати предупредија дека овие пожари ги уништуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Чарлиевите ангели“, какошто ги нарече јавноста кога започнаа со работа, денеска ја завршија својата кариера во СЈО. Со одлука на Советот на јавни обвинители, ...
сите 406 | | | веќе видена

Откако и вчерашниот обид за приближување на ставовите за законот за ЈО на власта и опозицијата заврши без успех - о позициската ВМРО – ДПМНЕ утрово го достави ...
сите 685 | | | веќе видена

Како што порача Дескоска, напад врз здравствен работник е исто како да нападнете полицаец и предвидена е казна од една до 10 години за физички напад.
сите 114 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 171 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 121 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доживотно садење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: