По повод 8 сптември концерт на Даница Стојанова во Рим

Центарот за информативна поддршка Нов Контакт- Македонија, во периодот од 10-12 септември 2019 година започна со реализација на Проектот ,,Говорот на ...
| | веќе видена | слични

Одбележувањето на 8 Септември беше проследено преку мултимедијален проект на скулптури на познатиот македонски уметник во Белград, Синиша Новевски. – Се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што порача Дескоска, напад врз здравствен работник е исто како да нападнете полицаец и предвидена е казна од една до 10 години за физички напад.
сите 138 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 49 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По повод 8 сптември концерт на Даница Стојанова во Рим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: