Руска сол на балканска рана

Откако европските лидери сè појасно соопштуваат дека за брзо членство на Западен Балкан во ЕУ не може да стане збор, се појавија шпекулации дека другите ...
| | веќе видена | слични

По постигнувањето на Преспанскиот договор, САД сега се фокусирани на враќањето на Белград и на Приштина на преговарачката маса, чија цел е договор за меѓусебно ...
| | веќе видена | слични

Како се намалува времето за прием на Македонија во НАТО, така ќе се засилуваат обидите за руско влијание, бидејќи во запирањето на македонската атлантска ...
| | веќе видена | слични

Во вакум ситуација, како што велат екологистите, е ставена изградбата на двете мали хидроелектрани Жировница 5 и Жировница 6 во Националниот парк Маврово, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 499 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руска сол на балканска рана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: