Заев: Слободата и самостојноста ги имаат најубавите бои

3 копии
2 копии

Само претставници на политичките партии од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ положија букети цвеќиња пред Споменикот на револуцијата во центарот на Тетово.На чествувањето не ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија, со пригодни свечености, денеска го одбележува големиот државен празник, 8 септември – Ден на независноста. Активностите од програмата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

На фирмите кои ја затаија државната помош дадена како поддршка поради корона – кризата Владата им дава шанса до утре да им ги исплатат парите на своите ...
сите 179 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 52 | | | веќе видена

За формирање Влада не е доволно да се каже „имам мнозинство“, пишува денеска во пост на Фејсбук, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, истовремено ...
сите 509 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Слободата и самостојноста ги имаат најубавите бои

Од:
До кого (е-маил):
Порака: