Шилегов: Патриотизам е кога работиме за граѓаните и им обезбедуваме светла иднина

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на Денот на независноста на Република Македонија, испрати свое гледање за патриотизмот: - Патриотизам е кога работиме ...
| | веќе видена | слични

Минатиот петок, Град Скопје и ЈУ Детски културен центар „Карпош“ на три локации во Скопје поставија таканаречени улични библиотеки – во дворот на Детскиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии

Град Скопје постави улични библиотеки на неколку локации низ градот. Подвижни библиотеки се ставени во Градскиот парк, паркот „Ибни Пајко“ и во дворот на ДКЦ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 405 | | | веќе видена

Откако и вчерашниот обид за приближување на ставовите за законот за ЈО на власта и опозицијата заврши без успех - о позициската ВМРО – ДПМНЕ утрово го достави ...
сите 432 | | | веќе видена

Заев посочи дека првпат слуша за предлогот и не сака да води преговори преку медиумите, но оти треба убаво да се разгледа решението за воспоставување ...
сите 386 | | | веќе видена

Како што порача Дескоска, напад врз здравствен работник е исто како да нападнете полицаец и предвидена е казна од една до 10 години за физички напад.
сите 114 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 171 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: Патриотизам е кога работиме за граѓаните и им обезбедуваме светла иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: