Во вториот контролен натпревар денеска во Куманово ЖРК Куманово го совлада Паок од Солун

Денеска во Куманово во вториот пријателски натпревар од двомечот помеѓу екипите на ЖРК Куманово и Паок од Солун, за разлика од вчера ракометарките на Куманово ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот претставник, ЖРК Куманово доживеа елиминација од Славија Прага во рамките на ЕХФ Купот. Куманово вчера славеше со 27-23 и наместо денеска само да ...
| | веќе видена | слични

Ракометарките на Куманово викендов освен што ги започнуваат натпреварите во домашното првенство, ќе ги пречекаат и ракометарките на Славија Прага од Чешка во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа во рамките на второто коло на француското првенство беше одиграно дербито помеѓу ПСЖ и Нант. Можеби и очекувано победа оствари тимот на ПСЖ и тоа со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 499 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од 18-годишниот А.М. од ...
сите 265 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во вториот контролен натпревар денеска во Куманово ЖРК Куманово го совлада Паок од Солун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: