Сцени од „Сирената во Париз“се снимаат во битолската болница


6 копии

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Ерик Кантона доаѓа во Скопје, но во улога на актер. Имено, тој ќе учествува во снимањето на филмот „Сирена во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Манифестацијата „Звуците на културата“ ќе се одржува од 20 до 22 септември годинава во паркот во Ѓорче Петров. Публиката за три дена ќе може да проследи богата ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
8 копии
5 копии
3 копии

Европскиот парламент ги откри тројцата финалисти на официјалното натпреварување за филмската награда „Лукс“ (Lux) за 2019 година – меѓу нив е филмот „Господ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 348 | | | веќе видена

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските ...
сите 350 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 317 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сцени од „Сирената во Париз“се снимаат во битолската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: