Хелен Мирен е Екатерина Велика во новата минисерија на HBO


НВО ќе прави уште еден серијал-предисторија за ликови од „Игра на тронови“. Во него ќе се раскаже приказната за куќата „Таргеријан“, одкоја потекнува еден од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 161 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, можни се некои компликации и потешкотии. ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекува период во ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хелен Мирен е Екатерина Велика во новата минисерија на HBO

Од:
До кого (е-маил):
Порака: