Ураганот Доријан стаса до Канада, стотици илјадници луѓе останаа без струја


Ураганот Доријан стигна до атлантскиот брег на Канада, носејќи обилни дождови и силни ветрови, поради што повеќе од 300.000 луѓе останаа без електрична ...
| | веќе видена | слични
9 копии
6 копии

„Ловецот на урагани“, Џош Моргерман снимил застрашувачко видео преку кое прикажува низ што минале жителите на Марш на островот Абако, при минувањето на ...
| | веќе видена | слични

Новиот ураган треба да ги погоди веќе опустошените острови во текот на викендов. Умберто ќе донесе силен ветер и обилни врнежи од дожд, но не и значителни ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Иако остави пустош зад себе, ураганот Дориан на некои луѓе им донесе и мал богатство. Во налет на опасниот ураган загинаа 44 лица, а мноу семејства останаа без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 194 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 88 новозразени пациенти од коронавирусот, од направени 973 тестирања. Ова говори дека значително се намалува бројот на новозаболени, во ...
сите 548 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 307 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 131 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 314 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ураганот Доријан стаса до Канада, стотици илјадници луѓе останаа без струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: