Без вода корисниците од населба Драчево и Долно Лисиче

5 копии
4 копии

Охрид, 12. септември 2019 (ИНПРЕС) – Локалната самоуправа предводена од СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески нема за цел да го направи Охрид подобро ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителите од СЈО и утрово пристигнаа на работа во зградата на Рузвелтова, иако вчера Советот на јавните обвинители реши да се вратат во обвинителствата каде ...
сите 636 | | | веќе видена

Нема да се создадат услови најголемата опозициска партија да предлага јавен обвинител, без нејзино претходно дистанцирање од сите видови на криминал сторени во ...
сите 621 | | | веќе видена

Адвокатката на Јанева вели дека таа има сериозни психички проблеми и се наоѓа под терапија во притвор, а Катица Јанева од притвор си потпишува наредби по кои ...
сите 180 | | | веќе видена

ЕКИПА во Љубљана Катерина Павлова Николовска, Никола Ѓуровски Во дрес на македонската репрезентација, се разбира со бројот четири, Дани Ѓоргиева од највисоката ...
сите 189 | | | веќе видена

Деновиве истекува и 30-дневниот притвор на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервју дадено вчера вели дека ...
сите 123 | | | веќе видена

Шефот на руската разузнавачка служба, Сергеј Наришкин, изјави дека е можно воено сценарио по нападите на саудиските нафтени постројки, но дека тој сепак се ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без вода корисниците од населба Драчево и Долно Лисиче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: