Како да го регулирате високиот крвен притисок без лекови?


Оддалеченото село Ачароли во јужна Италија е познато по големиот број на возрасна популација и покрај пушењето и дебелината, а токму нивната долговечност е ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кои страдаат од хронична несоница, позната и како инсомнија, имаат многу поголеми шанси да заболат од кардиоваскуларни заболувања. Во една нова студија ...
| | веќе видена | слични

На сите веќе им е познато дека газираните пијалоци не се здрави, но дали сте знаеле што може да направи само една лименка од популарниот газиран напиток на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 306 | | | веќе видена

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 186 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 158 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да го регулирате високиот крвен притисок без лекови?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: