Големиот охридски атлетски маратон со славно минато и неизвесна иднина

3 копии

Возбудувањата на 33-то издание на Меѓународниот охридски атлетски маратон ги засили и предлогот за брак.Имено, атлетичарот Никола Ивановски по влегувањето во ...
| | веќе видена | слични

Во неделата во Охрид се одржа традициналниот охридски маратон. На патеката од 30 километри од Свети Наум до Охрид меѓу тркачите беше и Никола Ивановски кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 10. септември 2019 (ИНПРЕС) – Од Здружението „Охридски атлетски маратон 2012“ и официјално потврдија дека 33-то издание на традиционалната трка кое се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кениецот Мозес Кипруто Кибуре и македонската атлетичарка Адријана Поп Арсова се победници на годинешниот 33-ти по ред традиционален Меѓународен атлетски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стартот на трката е во 09:00 часот, а ќе се трчаат 30 километри од стартот кај Свети Наум до целта поставена на Кејот на езерото во Охрид. Станува збор за еден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Поскапувањето на струјата ќе ги качи цените на многу производи и услуги, а тоа најмногу ќе се одрази по џебот на граѓаните, велат синдикалците. Од Независните ...
сите 270 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 45 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Денес околу 14 часот во водите на Преспанското езеро нуркачкиот тим од Единицата за специјални задачи при Бирото за јавна безбедност на МВР го пронајдоа ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големиот охридски атлетски маратон со славно минато и неизвесна иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: