Уште 11 жени го обвинуваат Пласидо Доминго за сексуално малтретирање, оперските куќи му откажуваат настапи

По обвинувањата некои оперски куќи ги откажаа настапите на Доминго, додека други ќе чекаат на резултатите од истрагата Асошиетед прес објави дека уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 460 | | | веќе видена

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште 11 жени го обвинуваат Пласидо Доминго за сексуално малтретирање, оперските куќи му откажуваат настапи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: