Французинот Рено Рулман со „Време е за чај“ во галерија ОСТЕН


По поставките на Ева Францова, Ахмет Албарак... одржани во текот на изминативе неколку месеци, во рамките на претстојното „Остен биенале на цртеж Скопје 2020“, ...
| | веќе видена | слични

Во галериjата на КИЦ на Македонија во Софиja е отворена изложбата „Концепти за урбани пејзажи“ на Катерина Деспот и Васка Сандева. Уметниците се претставуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Академскиот ликовен уметник Зоран Арсовски – Бабата денеска ќе ја реализира својата самостојна изложба во „Големата уметничка галерија во домот” во Књажевац, ...
| | веќе видена | слични

Возбудлива е приказната на шарматната Надја Петровиќ, познат ликовен уметник. Таа живее на релација Битола - Фиренца каде што студирала. Повеќе од 7 години, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 377 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 283 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 167 | | | веќе видена

Во изминатите две години, со конкретни мерки и политики во здравството покажавме што значи вистинска грижа за пациентите, за здравствените работници, за ...
сите 158 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ тврди дека има сведочења од пратеници дека Катица Јанева наводно ги „обработувала“ ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Французинот Рено Рулман со „Време е за чај“ во галерија ОСТЕН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: