9 карактеристики на луѓето кои велат „не сум добар човек“

 Меша Селимовиќ е роден во Тузла во 1910 година. По завршувањето на студиите на Филозофскиот факултет во Белград, до почетокот на Втората светска војна, ...
| | веќе видена | слични

 Дали некогаш сте се запрашале зошто некој се однесува поинаку од она што е? Зошто носи маска кога е со вас? Во овој текст ќе зборуваме за маски и лица, две ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 306 | | | веќе видена

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 186 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 158 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

9 карактеристики на луѓето кои велат „не сум добар човек“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: