Датоме по поразот од Шпанија: Судиите не беа на нивото…


Репрезентацијата на Србија денес доживеа шокантна елиминација од Светското Првенство. Србија која се надеваше најмалку на влез во финале испадна во ...
| | веќе видена | слични

Даниус Адомаитис најави дека ќе се повлече од селекторската позиција во литванската репрезентација веднаш по завршувањето на светското првенство во Кина. ...
| | веќе видена | слични

Грчката кошаркарска федерација поднесе жалба до Интернационалната кошаркарска федерација (ФИБА) против работата на судиите на денешниот меч со Чешка, но и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
сите 461 | | | веќе видена

80.000 деца останаа без дом по експлозијата во Бејрут, а со уништувањето на силосот за жито државата се соочува со закана од глад, вели Македонка Трајковска, ...
сите 474 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 328 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 131 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Датоме по поразот од Шпанија: Судиите не беа на нивото…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: