[Фото] „Die-in“ герила акција на локалниот „Fridays For Future“ – Скопје

„Никогаш не се откажувајте“, рече активистот во краткото обраќање пред стотиците собрани. „Ќе продолжиме, ќе се видиме следната недела на 20 септември“, додаде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Адаптацијата кон климатските промени може да резултира со глобални придобивки од 7,1 трилиони американски долари, според извештајот на Глобалната комисија за ...
| | веќе видена | слични

На 20 септември, како прв ден од Глобалните климатски протести, ќе се случуваат најразлични акции, кампањи и маршови за барање на климатска правда низ целиот ...
| | веќе видена | слични

Шефот на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс, ја поддржува идејата со испуштање прав од креда во атмосферата на Земјата за да се затемнат сончевите зраци и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
сите 461 | | | веќе видена

Либанците се истрајни и трпеливи и покрај сите кризи низ кои минале, но Либан се соочува со веројатно најголемата криза досега по граѓанската војна, вели ...
сите 474 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 327 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 130 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Фото] „Die-in“ герила акција на локалниот „Fridays For Future“ – Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: