Запленети 35 килограми режан тутун и 2000 кутии цигари


7 копии
4 копии

Најмалку шест лица ги загубија животите, а 450 имаат здравствени проблеми поради електронските цигари во Америка, објави Би Би Си – Лондон Нема сомнение дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, истакна дека неговата администрација ќе побара забрана за илјадници ароми што се користат во електричните цигари, како ...
| | веќе видена | слични

Официјалните лица во администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се сретнаа денес и разговараа за забрана за продажба на ароматизирани ...
| | веќе видена | слични

Употребата на електронски цигари се наведува како можна причина за пет смртни случаи и 450 случаи на заболувања на белите дробови низ државата Американската ...
| | веќе видена | слични

Првата дама Меланија Трамп во понеделникот ја искажа својата загриженост за растечките опасности поврзани со е-цигари и употребата од страна на деца."Јас сум ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 499 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од 18-годишниот А.М. од ...
сите 311 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запленети 35 килограми режан тутун и 2000 кутии цигари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: