Изгоре куќа во Струмица


Во пожар, што избувна околу 9 часот, изгоре стара куќа, а зафатен е покрив од уште една на улицата „Јајце“ во Струмица. Во гаснењето на пожарот учествувале ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
2 копии

Пожарите во прилепско се локализирани, некои изгаснати, но жариштата мора да се држат под контрола зашто постои опасност да се активираат – изјави Виктор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем пожар избувна утрово во месноста Лурдата на јужниот дел од грчкиот остров Кефалониа, а според локалните медиуми, превентивно биле евакуирани туристи и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пожарите кои вчера избувнаа на територијата на општина Прилеп се ставени под контрола. Во нивното гаснење учествуваа Територијалната противпожарна единица од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 530 | | | веќе видена

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР ...
сите 261 | | | веќе видена

Секој глас за ВМРО-ДПМНЕ е глас за опасност за враќање на режимот, изјави Јагода Шахпаска носителка во ИЕ 3 од СДСМ.„Од одлуката на секој од нас, зависи во ...
сите 177 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе реализираме изградба на автопатско решение Прилеп-Битола до грчка граница, и продолжување на експресниот пат Прилеп Градско. ...
сите 261 | | | веќе видена

Во функција на операционализирање на Одлуката дополнување на одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на коронавирус КОВИД-19, Главниот ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгоре куќа во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: