ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Георгиески заборавија на сè што ветија во Баку, на УНЕСКО, на ветувањата на oхриѓани


Охрид, 6. септември 2019 (ИНПРЕС) – Во Охрид се одмораа бројни туристи, но за жал најдолго се одмораше Локалната самоуправа предводена од СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Како е возможно пред очите на институциите да се изградат дивоградби во старото градско јадро на Охрид кое е заштитено со закон? И по три месеци од донесените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има виден напредок во изработката на Планот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион и Стратегијата за влијанието врз животната ...
| | веќе видена | слични

Нудејќи го Планот за живот, СДС беше најголем гласноговорник за грижата за средната класа, спротивставувањето на нееднаквоста, како и борбата за поправедно ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Денес, мешовита владина група предводена од министерот без ресор задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, одржа работни средби со општините Охрид и Струга за ...
| | веќе видена | слични

Се бројат денови и часови до стартот на акцијата за расчистување на охридското крајбрежие. Се знае и денот кога ќе се започне со уривање на дивоградбите , ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Остварен е напредок во активностите за изготвување на Планот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион, како клучна препорака ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти владината прес-служба, на средбите со градоначалниците Константин Георгиевски и Рамиз Мерко и општинските служби се разгледувале работните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Георгиески заборавија на сè што ветија во Баку, на УНЕСКО, на ветувањата на oхриѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: