Левица: Нина Групер е уште една алка во синџирот каде се испреплетуваат приватниот капитал и државата

Тазе најавениот ребаланс на буџетот уште еднаш покажа дека оваа Влада е целосно во рацете на бизнис лобито и дека практично, највисоките функционери во Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од партијата Левица реагираат на последните случувања во врска со лидерската средба, на која требше да биде донесено решение за политичката криза.Соопштението ...
| | веќе видена | слични

Имајќи ги во предвид последните неколку години, слободно може да се заклучи дека во политичкиот систем на Република Македонија лидерските средби израснаа во ...
| | веќе видена | слични

СЈО како специјална институција која требаше да ги разреши криминалите на претходната гарнитура се претвори во политички бордел на актуелната власт и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со оглед на важноста и огромниот (оправдан) интерес за датумот за отпочнување на преговорите со ЕУ и отворањето на нова „пандорина кутија“ за која пишував ...
сите 772 | | | веќе видена

Европската Унија сега треба да го направи одлучниот чекор и да донесе одлука за старт на преговорите за пристапување во членство за Република Северна ...
сите 212 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Нина Групер е уште една алка во синџирот каде се испреплетуваат приватниот капитал и државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: