Кaтанец на вратата на „1 ТВ“

Катанец е ставен на влезната врата на телевизијата „1 ТВ“, чиј што неформален сопственик е Борјан Јовановски. Вработени во телевизијата за „А1он“ велат дека ...
| | веќе видена | слични

Дали специјалната јавна обвинителка која во моментов е зад решетки во затворот Шутка ќе остане официјално без титулата челник на СЈО ќе дознаеме денеска. Денот ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии
2 копии

Бојан Јовановски и Зоран Милески ќе останат во притвор уште 30 дена, откако Кривичниот совет денеска им ја продолжи мерката притвор, поради опасност од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 358 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 155 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче потврди дека ќе присуствува на протестот закажан за среда против зачестеното насилство врз медицинските лица и останатиот ...
сите 166 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 200 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кaтанец на вратата на „1 ТВ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: