Ливерпул експрес – титула освоена со голема брзина

2 копии

Финскиот напаѓач на новиот премиерлигаш Норич, Тему Пуки ја доби наградата за најдобар играч во Премиер лигата за август, откако постигна пет гола во четири ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола во Манчестер Сити има одлични фудбалери на располагање, но често пати проблеми му прават повредите. Оваа сезона Гвардиола проблеми има уште на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на англиските судии Мајк Рајли изјави дека ВАР технологијата оваа сезона во Премиер лигата направила четири грешки и додаде дека е задоволен со она што ...
| | веќе видена | слични

Англиската Премиер лига од сезонава ја користи ВАР технологијата, која помогна правилно да бидат досудени многу спорни ситуации. Сепак, ВАР системот не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоки во интервју за Клан Телевизија истакна дека не е вкусно да се политизираат верските настани и истите да се ...
сите 697 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 798 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ливерпул експрес – титула освоена со голема брзина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: