Тргнете порано за да ги избегнете гужвите: Совети при патување кои повеќе не важат


 Бидејќи сезоната на годишните одмори и продолжените викенди трае, ова подразбира детално планирање и организација на посакуваното патување. Но покрај ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Николсон е 75-годишен човек кој најмногу од се сака да оди на факултет. До денес, тој има една факултетска диплома, две дипломи од виша школа, 23 мастер ...
| | веќе видена | слични

Студентските денови се едни од највозбудливите, а воедно и најнезаборавните денови во нашиот живот. Со започнувањето на студентскиот живот, всушност влегуваме ...
| | веќе видена | слични

Студентите најчесто се одлучуваат да се обратат на професорите преку е – мејл бидејќи тоа е наједноставен начин. Што се однесува до комуникацијата, важно е да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мета на секојдневни напади е тоа ...
сите 189 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 135 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 204 | | | веќе видена

Директорот на Регионалната канцеларија на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге, не ја исклучува можноста да ја прифати понудата да ја прими ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тргнете порано за да ги избегнете гужвите: Совети при патување кои повеќе не важат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: