Тргнете порано за да ги избегнете гужвите: Совети при патување кои повеќе не важат


 Бидејќи сезоната на годишните одмори и продолжените викенди трае, ова подразбира детално планирање и организација на посакуваното патување. Но покрај ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Николсон е 75-годишен човек кој најмногу од се сака да оди на факултет. До денес, тој има една факултетска диплома, две дипломи од виша школа, 23 мастер ...
| | веќе видена | слични

Студентските денови се едни од највозбудливите, а воедно и најнезаборавните денови во нашиот живот. Со започнувањето на студентскиот живот, всушност влегуваме ...
| | веќе видена | слични

Студентите најчесто се одлучуваат да се обратат на професорите преку е – мејл бидејќи тоа е наједноставен начин. Што се однесува до комуникацијата, важно е да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Не сакаат да се договориме затоа што сакаат да имплементираат правно насилие во пресметката со политичките неистомисленици. Не сум оптимист, убеден сум дека не ...
сите 577 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 242 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 40 | | | веќе видена

Властите им објавија војна на лажните вести, пропагандата и дезинформациите. Премиерот Зоран Заев, на првиот состанок на акционата група за координирање на ...
сите 55 | | | веќе видена

-Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста дека, до судија на претходна постапка кој постапува по предлог на одбрана на К.Ј. за укинување на ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тргнете порано за да ги избегнете гужвите: Совети при патување кои повеќе не важат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: