Отворено првенство на САД


Резултатите покажаа дека изненедувањата на 139-то Отворено првенство на САД во тенис се редовни, а не случајни, но факт е дека Рафаел Надал има отворен пат кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
2 копии

Неверојтната приказна на сензационалната победничка на УС Опен, Бјакна Андреску почнува кога нејзините родители од Романија во деведесетите се преселиле во ...
| | веќе видена | слични

Канаѓанката со романско потекло Бјанка Андреску во обраѓањето до присутните на финалето на УС опен им се извини за победатата над домашната тенисерка Серена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Овој викенд ќе ви биде работен, комуникацијата со колегите ќе ви биде одлична и ќе бидете генерално задоволни од целата атмосфера. ...
сите 166 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворено првенство на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: