КИРАЦОВСКИ: Завршуваат лажните вести, Геровски ми се извини за фаулот врз мене


Сакам да ја информирам јавноста дека денеска дадов изјава во Обвинителството и се надевам, завршуваат лажните вести и инсинуации кои досега нанесоа штета на ...
| | веќе видена | слични

Дипломатот Душан Бојчев, поранешниот претседател на собранието Стојан Андов и пратеникот Александар Кирацовски во „Стадион“ на Радио Канал 77„Им плукнавме в ...
| | веќе видена | слични

„Им плукнавме в лице на 137 земји што го уважуваа уставното име на нашата земја“, рече во денешната емисија „Стадион“ на „Канал 77“ дипломатот Душан Бојчев, ...
| | веќе видена | слични

Никого не познаваме, ништо не знаеме, нема измама, никој не нѐ рекетирал... ова се последните изјави на сведоците што неделава ја посетиле Вилма Русковска, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Александар Кирацовски денеска, по излегувањето од Обвинителството каде даваше исказ за „Рекет“ рече дека новинарот Бранко Героски направил „фаул“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 273 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а ...
сите 488 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

На власта не и одговара да се донесе законот за јавно обвинителство, СДСМ сака да го закочи целиот процес. Не сакаат да се договориме затоа што сакаат да ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КИРАЦОВСКИ: Завршуваат лажните вести, Геровски ми се извини за фаулот врз мене

Од:
До кого (е-маил):
Порака: