КОНТРАУДАР НА ГЕРО: Кирацовски го молел Героски да објави дека не е „Кики“


Пратеникот Александар Кирацовски денеска, по излегувањето од Обвинителството каде даваше исказ за „Рекет“ рече дека новинарот Бранко Героски направил „фаул“ ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за неделникот „Фокус“ тврди дека има cвeдочења од пратеници за тоа како специјалната јавна обвинителka ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за „Фокус“ тврди дека има сведочења од пратеници за тоа како специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија и Албанија можат да се разделат од пакетот заради почеток на пристапните преговори за во ЕУ. Овие гласини за ги потврди и вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Соочени со срамниот колапс на СЈО, иако за волја на вистината срамот беше од почетокот на неговото постоење (и од оние малоумни филмови за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ одговараше на прашања за актуелната политичка ситуација во Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ открива дека договор за Законот за јавното обвинителство имало, но потоа од ...
| | веќе видена | слични

Јас лично бев жртва на нејзина уцена, кога Катица Јанева во нејзината канцеларија ме уценуваше да гласам за СЈО за да ми го одмрзне имотот, oткрива лидерот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Најавениот есенски бран на корона вирусот почна да зема замав. Европските земји бележат рекордни бројки на нови случаи. Во текот на вчерашниот ден Франција ...
сите 612 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 159 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОНТРАУДАР НА ГЕРО: Кирацовски го молел Героски да објави дека не е „Кики“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: