Мане собори неверојатен рекорд во Премиер лигата

Поранешниот капитен на Манчестер Сити, Винсент Компани, за кого пред неколку дена се играше опроштален натпревар на „Етихад“ за медиумите го откри најдобирот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Робин Ван Перси како легенда на Премиер лигата беше дел од вчерашниот проштален меч кој се одигра во чест на Венсан Компани, но сепак Холанѓанецот стана една ...
| | веќе видена | слични

На „Етихад“ се одигра хуманитарен натпревар меѓу легендите на Манчестер сити и легендите на Премиер лигата во чест на поранешниот капитен на Сити, Винсент ...
| | веќе видена | слични

Генијалецот Сколс воодушеви со еден потег во додавањето за време на ревијалниот меч кој се одигра во Манчестер во чест на Винсент Компани, а имаше и ...
| | веќе видена | слични

Вчера проштален натпревар во чест на Винсент Компани играа легендите на Манчестер Сити и ѕвездите на Премиер лигата. Многу одлични потези и дриблинзи видовме ...
| | веќе видена | слични

На Етихад синоќа беше одигран натпреварот помеѓу тим од легендите на Манчестер Сити и тим од ѕвездите во ПЛ, а резултатот на крајот беше 2:2. Натпреварот беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од срцев удар, заклучи патологот на округот Хенепин, по завршената аутопсија спроведена врз Афроамериканецот кој беше ...
сите 301 | | | веќе видена

Согласно воведената целосна забрана за движењето на сите граѓани во Скопје (сите скопски општини), Куманово, Липково, Штип, Карбинци, Тетово, како и Боговиње, ...
сите 198 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 188 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 205 | | | веќе видена

Одлуката за воведување целосен полициски час во кризните жаришта зафатени со коронавирусот за продолжениот викенд наиде на реакции кај граѓаните на Охрид на ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мане собори неверојатен рекорд во Премиер лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: