ССК: Три приоритети за заштита на сметководствената дејност

2 копии

Оттаму апелираат и дека е алармантна состојбата со возраста на сметководителите и оти за 10-тина години  државата може да се соочи со недостиг на кадар во оваа ...
| | веќе видена | слични

Комората на сметководители при Сојузот на стопански комори (ССК) бара мерки со кои ќе се подобрат состојбите во оваа дејност. Велат дека оваа професија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 66 | | | веќе видена

Тој очекува многу од денешната средба на Меркел и Макрон во Тулуз. Клучно е што одлуката сега се сели кај лидерите. Денес лидерите на Франција и Германија ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССК: Три приоритети за заштита на сметководствената дејност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: