ПрилепНаТочак: Прилеп е можеби последен во светот по сообраќајна култура

Прилеп, градот кој е последен по сообраќајна култура можеби во светот. Градот каде што треба да се пазиш од секоја страна да не бидеш убиен од автомобилите на ...
| | веќе видена | слични

Дали ви текнува на филмот кој градската администрација си го нарече ,,Скопје европска зелена престолнина 2021“ и така возбудени од идејата за меѓународен успех ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 205 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 273 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 355 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата ќе биде објавен денеска, а дел од мерките ќе бидат даночни олеснувања за одредени сектори. Владата планира од ...
сите 270 | | | веќе видена

Нема потреба од рестрикции и карантини, но ако има значајна промена на епидемиолошката слика првиот чекор би бил некоја форма на поблаги рестриктивни мерки, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПрилепНаТочак: Прилеп е можеби последен во светот по сообраќајна култура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: