Како да одбегнете оштетување на алуминиумски фелни и нископрофилни гуми?


Налетавте на дупка на патот и не успеавте да ја заобиколите. Застанувате на страна и излегувате од возилото да направите проценка на штетата. Од ударот се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската јавност со години знае за проблемот со огромното загадување кое го продуцираат производителите на вар во струмичкото село Костурино и други места. ...
| | веќе видена | слични

Додека во македонската јавност често се јавуваат недоумици поради зголеменото загадување со канцерогени честички и ненадејните појави на густ црн чад во разни ...
| | веќе видена | слични

Дали знаевте? Возењето по високите температури може да доведе до некои сериозни проблеми со вашиот автомобил. 1. Сопирачки Прегревање на сопирачките во најлош ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на својата 5-та седница, одржана на 22 септември, го усвои и Извештајот за работата на Комисијата за разгледување на поднесени барања од страна на ...
сите 476 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 175 | | | веќе видена

Делчев е македонски револуционер, но дали ова е рецепт од кабинетите на Пендаровски и Заев кој ќе биде прифатлив за Бугарија и ќе ги отвори преговорите со ...
сите 400 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Сотир Костов, вечерва во Алфа телевизија во „Што не е јасно“ истакна дека е згрозен од насилството кое власта структурно го прави врз ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да одбегнете оштетување на алуминиумски фелни и нископрофилни гуми?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: