Пожари беснеат во прилепскиот и во струмичкиот регион


Огромниот пожар кој му се закануваше на прилепското село Подмол и кој стигна на само околу 300 до 400 метри до самото населено место е локализиран и на повеќе ...
| | веќе видена | слични
17 копии
8 копии

Интервенциите на пожарникарите во текот на изминатите денови како и дождот што почна да врне во петокот навечер значеја целосно гаснење на огнот што избувнал ...
| | веќе видена | слични

Дождот кој синоќа падна во Македонија ги изгасна шумските пожари кои повеќе денови гореа на Скопска Црна Гора, на Сува Гора во Тетовско и на други места во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во пожар, што избувна околу 9 часот, изгоре стара куќа, а зафатен е покрив од уште една на улицата „Јајце“ во Струмица. Во гаснењето на пожарот учествувале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што со децении постои како хроничен проблем и претставува баласт на македонското општество, а се однесува на предимензионираниот обем на администрацијата, ...
сите 273 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 150 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 249 | | | веќе видена

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 216.328, бројот на оздравени пациенти е 200.669, на ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожари беснеат во прилепскиот и во струмичкиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: