СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ наместо да го блокира да го поддржи законот за јавно обвинителство


ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски, наместо да го блокираат, да го поддржат Законот за ЈО и да покажат на дело дека се за правна држава. Ова го велат од СДСМ денеска. - До ...
| | веќе видена | слични
11 копии
11 копии

Институционално рекетирање веќе не смее да се повтори и не смее да има амнестија за криминалот, реагира ВМРО-ДПМНЕ во врска со лидеркста средба. - Целиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерската средба на којашто требаше да се разговара за Законот за ЈО односно за продолжување на функционирањето на СЈО во рамки на ЈО заврши без договор. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тимот на СДСМ на синоќешната лидерска средба понудил формирање нова обвинителска институција што ќе гони висока корупција за сите нови случаи, како што ...
| | веќе видена | слични

Тимот на СДСМ предводен од претседателот Заев им понуди формирање нова обвинителска институција која ќе гони висока корупција за сите нови случаи за да се ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ како одговорна и државотворна партија не само декларативно туку и со конкретни чекори покажа дека е цврсто определена за независно и неселктивно ...
| | веќе видена | слични

На денот кога прославуваме 28 години независна македонска држава пожелно е да направиме преглед на предизвиците со кои се соочивме во минатото, а ги имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 346 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ наместо да го блокира да го поддржи законот за јавно обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: