Николоски: Ги запознал ли Димитров, Палмер и Бозел дека бил информиран за „Рекет“ и за тоа молчел?


По објавените соопштенија за средбите на Шекеринска и Димитров во Блед, со реакција преку социјалната мрежа Фејсбук се огласи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ како одговорна и државотворна партија не само декларативно туку и со конкретни чекори покажа дека е цврсто определена за независно и неселктивно ...
| | веќе видена | слични

На денот кога прославуваме 28 години независна македонска држава пожелно е да направиме преглед на предизвиците со кои се соочивме во минатото, а ги имаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прес конференција на СДСМ, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Институциите градат механизми што ги зајакнуваат капацитетите на правната држава. ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева е прв обвинител досега во земјава кој е во притвор како осомничена за злоупотреба на службената положба, а тоа е нешто што беше незамисливо во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Институциите градат механизми што ги зајакнуваат капацитетите на правната држава. Правдата, законите важат за сите подеднкаво и тоа е очигледно и јасно ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов тврди дека се зајакнуваат капацитетите на правната држава.„Катица Јанева е прв обвинител досега во земјава кој е во ...
| | веќе видена | слични

Институциите градат механизми што ги зајакнуваат капацитетите на правната држава, рече денеска на прес конференција Костадин Костадинов, пратеник и потпарол на ...
| | веќе видена | слични

Наместо Александар Николовски лажно да обвинува за наводни притисоци кон опозицијата, треба да се потсети како неговата ВМРО-ДПМНЕ и високи партиски и државни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, државната администрација треба да го организира работењето од дома или во смени, а капацитетот на јавниот превоз ...
сите 416 | | | веќе видена

Скопската фризерница „В.Е.З. трејд“ немала да го добие грантот од над 60.000 евра во акцијата „202“ доколку проектите биле финансирани според ранг-листата што ...
сите 247 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 146 | | | веќе видена

Корона кризата ја зголеми задолженоста кај македонските граѓани. Потребата од свежи пари, за да се задоволат основите животни потреби од месец за месец расте. ...
сите 93 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ очигледно спрема терен за откажување од Гоце Делчев и историјата, а на тоа укажуваат сите последни чекори како од македонска така и ...
сите 138 | | | веќе видена

Никола Димитров на видео-конференциска средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во земјава порача дека усвојувањето на преговарачката рамка и одржување ...
сите 357 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Од денеска нема да работи ништо по 23 часот, освен оние што вршат испорака, а ќе се ограничи и капацитетот на патници во возилата на јавниот превоз на 50% од ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Ги запознал ли Димитров, Палмер и Бозел дека бил информиран за „Рекет“ и за тоа молчел?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: