Стоилковски: Заев не дозволува ниту да се донесе закон за ЈО, ниту да се расчисти со корупцијата


Јасно е дека без исполнети услови нема датум за почеток на преговори со ЕУ, а Зоран Заев не дозволува ниту да се донесе квалитетен закон за ЈО, ниту да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии
5 копии

Институционално рекетирање веќе не смее да се повтори и не смее да има амнестија за криминалот, реагира ВМРО-ДПМНЕ во врска со лидеркста средба. - Целиот ...
| | веќе видена | слични

Истекуваат два месеци откако Боки 13 е во притвор, а тој сѐ уште не е повикан на распит, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение и прашуваат што е она што го знае ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
сите 230 | | | веќе видена

Предвидените десет легла за пациенти позитивни на Ковид 19 во Интерното одделение во Струшката Општа болница се исполнети. Во моментот, како што информира ...
сите 189 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 62 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 384 | | | веќе видена

„По вторпат мора да кажеме дека Македонците немаат проблем. И кога се потпишуваше договорот со Атина ние немавме проблем, проблемот го имаше Атина со нашето ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Заев не дозволува ниту да се донесе закон за ЈО, ниту да се расчисти со корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: