Зоране Заев доста е, го силуваше и жртвуваше минатото, не жртвувај ја и иднината на Македонија


Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски го обвини Зоран Заев, дека како глава на октоподот, главата на државната мафија, е спремен да го жртвува датумот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Писмото на Катица Јанева за предавање на предметите од СЈО на ЈО било пишувано на компјутер и на рака. Кој тоа ѝ го дал на Јанева писмото напишано на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Институционално рекетирање веќе не смее да се повтори! Амнестија за криминалот не смее да има! Целиот октопод мора да биде разоткриен и санкциониран. Правдата ...
| | веќе видена | слични

Долгочасовната лидерска средба која се одржа синоќа заврши без договор. Како што дознаваме, Зоран Заев за време на средбата се борел новиот дел од ...
| | веќе видена | слични

Маратонската лидерската средба заврши со фијаско. И по седум часа преговарачките тимови на власт и опозицијата не успеаја да се договорат како да биде устроено ...
| | веќе видена | слични

– Без договор заврши вчерашната средба меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицковски за Законот за јавното обвинителство и за идниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
сите 260 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 367 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 46 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоране Заев доста е, го силуваше и жртвуваше минатото, не жртвувај ја и иднината на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: