Николоски: Дали Шекеринска му се пофали на Палмер за чевлите кои ги добила од Боки 13?


Во Блед, Словенија се одржува Стратегискиот форум, водечка конференција во Централна и Југоисточна Европа на која што учествуваат и министрите за надворешни и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии
11 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во рамки на посетата на Брисел денеска во Европската комисија оствари средба со комесарот за соседска политика ...
| | веќе видена | слични

На средбата било разговарано за последните внатрешно-политички случувања и постигнувањата во реформските области во земјата, во светло на евроинтегративната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечкиот премиер Марјан Шарец изјави за ТАСС дека планира да побара можности за продлабочување на соработката меѓу Љубљана и Москва и покрај санкциите на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По повод петгодишнината на European Western Balkans, порталот му додели награда на министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена

Денеска на комеморативна седница беше оддадена почит на ликот и делото на прерано починатиот Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ, истакнат член на ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Дали Шекеринска му се пофали на Палмер за чевлите кои ги добила од Боки 13?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: