Николоски: Шекеринска и Димитров должат одговори пред македонската јавност


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку социјални мрежи постави неколку прашања во насока на владината отчетност, а во врска со средбите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тоа може да биде еден показател дали Северна Македонија е подготвена да се носи со сите оние предизвици и барања кои се очекуваат од неа за преговорите успешно ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во рамки на посетата на Брисел денеска во Европската комисија оствари средба со комесарот за соседска политика ...
| | веќе видена | слични

На средбата било разговарано за последните внатрешно-политички случувања и постигнувањата во реформските области во земјата, во светло на евроинтегративната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По повод петгодишнината на European Western Balkans, порталот му додели награда на министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола ...
| | веќе видена | слични

Никола Димитров ја доби наградата за Придонес кон европската интеграција на регионот По повод петгодишнината од основањето на порталот ,, Европски Западен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 219 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 230 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 29 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Шекеринска и Димитров должат одговори пред македонската јавност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: