Николоски: Им кажа ли Шекеринска за полноќните сеанси и „лобутин“ подарокот од Боки 13?


После средбите на Радмила Шекеринска и Никола Димитров со специјалниот преставник на САД за Балканот Метју Палмер, како и номинираниот за Висок преставник на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тоа може да биде еден показател дали Северна Македонија е подготвена да се носи со сите оние предизвици и барања кои се очекуваат од неа за преговорите успешно ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во рамки на посетата на Брисел денеска во Европската комисија оствари средба со комесарот за соседска политика ...
| | веќе видена | слични

На средбата било разговарано за последните внатрешно-политички случувања и постигнувањата во реформските области во земјата, во светло на евроинтегративната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По повод петгодишнината на European Western Balkans, порталот му додели награда на министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола ...
| | веќе видена | слични

Никола Димитров ја доби наградата за Придонес кон европската интеграција на регионот По повод петгодишнината од основањето на порталот ,, Европски Западен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 382 | | | веќе видена

Со голема поворка поранешниот пратеник, Амди Бајрам испрaтен до вечното почивалиште во гробиштата во Бутел. Поворката трга од семејната куќа на Бајрамови во ...
сите 247 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 145 | | | веќе видена

Зоран Заев молчи и не кажува дали ги распродава Гоце Делчев и македонскиот јазик?! Зоран Заев мора да престане да бега и да каже што ветил во Бугарија и што ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Им кажа ли Шекеринска за полноќните сеанси и „лобутин“ подарокот од Боки 13?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: