Новата министерка Нина Ангеловска седна во министерската фотелја

6 копии
2 копии

Советникот во град Скопје од редовите на ГРОМ Александар Трајановски прашува дали новата чуварка на државниот трезор Нина Ангеловска само потпишала ребаланс на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тазе најавениот ребаланс на буџетот уште еднаш покажа дека оваа Влада е целосно во рацете на бизнис лобито и дека практично, највисоките функционери во Владата ...
| | веќе видена | слични

Сања Арсовска на социјалните мрежи го искоментира односот на новата министерка за финансии, Нина Ангеловска кон непродуктивните трошења. Во интервју за МИА, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нема да биде скржава за инветсициите кои се враќаат, ќе штеди на непродуктивните ставки, а граѓаните ќе знаат како се троши секој нивен денар од буџетот. ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за МИА, прво по нејзиниот избор за министер за финансии, Ангеловска нагласува дека нејзините препознаени капацитети, знаење и досегашниот труд ќе ...
| | веќе видена | слични

31-годишната Нина Ангеловска и официјално стана првата жена министер за финансии на нашата земја. Претходно на јавноста ѝ беше позната како основач на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1784 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во ВМРО ДПМНЕ има поплава од документи и материјали кои ги носат загрижени граѓани кои ги докажуваат коруптивните активности на власта. Најголем дел од ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата министерка Нина Ангеловска седна во министерската фотелја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: