Кривична пријава и притвор за гостиварецот осомничен за убиство на 78-годишна жена

СВР Тетово соопшти дека полицијата од Гостивар до ОЈО Гостивар поднесе кривична пријава против Ѓ.Д. (46) поради основи на сомнение за сторени кривични дела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 23 годишник од Гостивар поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

Државјанин на Турција е уапсен на охридскиот аеродром откако службите утврдиле дека поседува фалсификувана патна исправа. Како што се наведува во полицискиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 1307 | | | веќе видена

Одлуката без одлука во Брисел предизвика ексресно решение во Скопје. Брзи предвремени избори. Аналитичарот Алберт Муслиу вели дека емоциите и изборите не смеат ...
сите 471 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава и притвор за гостиварецот осомничен за убиство на 78-годишна жена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: