„Медена земја“ и уште два македонски филма на фестивал во Нанси


Во францускиот град Нанси синоќа беше отворено јубилејното 25. издание на Меѓународниот филмски фестивал (ФИФН) на кој во натпреварувачкиот дел се два филма на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со прикажувањето на документарниот филм „Медена земја“ на Љубомир Стефанов и Тамара Котевска синоќа во францускиот град Нанси заврши 25. издание на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ирскиот сценарист и режисер, Џим Шеридан ќе биде гостин на јубилејното 40. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јубилејното 40.издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ на 14 септември ќе го отвори новиот филм на Педро Алмодовар „Болка и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шпанскиот филм „Болка и слава“ на Педро Алмодовар ќе го отвори 40. јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“, а на ...
| | веќе видена | слични

Во францускиот град Нанси синоќа на јубилејното 25-то издание на Меѓународниот филмски фестивал од Нанси (ФИФН), филмот на Куштрим Бектеши „Незаборавна пролет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 235 | | | веќе видена

Ова е веќе избришано:"Македонска" опера и балет"Македонска" радиотелевизија"Македонски" шуми"Македонска" филхармонија"Македонски" народен театар"Македонска" ...
сите 364 | | | веќе видена

Охрид, 5. декември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 243 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Медена земја“ и уште два македонски филма на фестивал во Нанси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: