Брачниот пар од Гостивар е надвор од животна опасност-обвинителството бара притвор за осомничениот

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, по завршениот увид донел наредба за спроведување истражна постапка, против 46 годишно лице од ...
| | веќе видена | слични

На 03.09.2019 во 13.43 часот во СВР Скопје, И.И.(51) од Скопје, сопственик на фирма на бул.„Србија“, пријавил дека поранешен вработен во фирмата Љ.С.(56) од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Тешки дела ...
| | веќе видена | слични

Осомничениот Љ.С. на 56 годишна возраст во кругот на еден деловен субјект, на булеварот „Србија“ во Скопје, со пожар предизвикал значителна опасност по животот ...
| | веќе видена | слични

Поранешен вработен во приватна скопска фирма лоцирана во населбата Кисела Вода, му го запалил џипот марка BMW на бившиот негов работодавец и газда на фирмата ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски во моментов е легален, но повеќе не е ЛЕГИТИМЕН претседател на ВМРО. Имам впечаток дека се наоѓаме во една Дејвид Линчовска Кружница на ...
сите 137 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 162 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 371 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брачниот пар од Гостивар е надвор од животна опасност-обвинителството бара притвор за осомничениот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: