Влатко Стефановски на „Џојфест“ во Крива Паланка


2 копии

Последната вечер на Фестивалот на документарни музички филмови жанровски е посветена на рок бендовите У2 и нивниот албум Џошуа три и култната група Квин и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вчеравечер во Музеј на град Скопје, со изложба насловена „Патешествие", а посветена на кариерата на нашиот виртуоз Влатко Стефановски, се отвори 5-то издание ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со изложбата на концертни и промотивни постери и плакати, насловена „Патешествие“, во Музејот на градот Скопје, вечерва, од 20 часот, ќе започне филмскиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 564 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 235 | | | веќе видена

Вмровските првенци го величаа Вархеи како голем пријател на Македонија, а тој непримерно за еден еврокомесар побара Скопје да се прилагоди на интересите на ...
сите 358 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влатко Стефановски на „Џојфест“ во Крива Паланка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: